Prognoza burzowa na czwartek!

Prognoza burzowa na czwartek!

+PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI DALEJ, ABY OSTRZEC JAK NAJWIĘCEJ LUDZI, PONIEWAŻ BURZE BĘDĄ NAPRAWDĘ BARDZO GROŹNE+

Stopień ostrzeżenia 2 zostaje wydany z powodu możliwości wystąpienia licznych podtopień!

W Czwartek w godzinach popołudniowych i wieczornych w okolicach miast Gliwice Pyskowice Katowice Bytom Zabrze Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Będzin Jaworzno okolice Zawiercia! Prognozujemy wystąpienie silnych i gwałtownych burz. Podczas burz należy się spodziewać nawalnych opadów deszczu gradu do 2-3 cm lokalnie silnego wiatru do 80-95 km/h.

W czwartek największym zagrożeniem ze strony burz będzie Intensywne opady deszczu, które mogą powodować lokalne podtopienia oraz powodzie błyskawiczne! Oraz silny wiatr do 95 km/h a w mniejszym stopniu opady gradu.

Stopie ostrzeżenia 1.

W Czwartek na zaznaczonym obszarze na mapie, jako 1 stopień zagrożenia przed burzami, spodziewamy się wystąpienia dobrych warunków do powstania burz, co może spowodować, że burze lokalnie mogą być gwałtowne i niebezpiecznie. Podczas burz spodziewamy się intensywnych opadów deszczu gradu do 2-3 cm oraz silniejszego wiatru do 70-80 km/h.

Największym zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady deszcz, które mogą doprowadzić do podtopień oraz silny wiatr. Burze lokalnie mogą powodować straty!

PAMIĘTAJ BURZA JEST ZJAWISKIEM LOKALNYM I NIE MUSI WYSTĄPIĆ BEZPOŚREDNIO NAD TWOJĄ LOKALIZACJĄ!

Dodaj komentarz

ZOBACZ AKTUALNE OSTRZEŻENIE POGODOWE
This is default text for notification bar